DomovProduktyO RekenberNáš TeamKontakt

O Rekenber

Jak rosteme

Rekenber vznikl za jediným účelem – zabezpečit nejefektivnější cestu dlužníků zpět do ekonomického života a na této cestě jim poskytnout transparentní a férový proces oddlužení se.

2013

První výzkum na insolvenčních datech

2015

První vědecká publikace k insolvencím

2016

Datová spolupráce s Hospodářskými Novinami

2017

Vědecká publikace k extrakci textu z dokumentů v ISIR

2018

Vědecká publikace k extrakci číselných údajů z dokumentů v ISIR

2019

První klientské projekty

2021

Kapitálový vstup České spořitelny

Jenom v ČR je momentálně více než 800 tisíc dlužníků v soudním vymáhání. Interakce s takto vysokým počtem dlužníků je náročný a nákladný proces pro všechny věřitele. Rychle se měnící legislativa nutí věřitele k aktivnějšímu přístupu k procesu správy a vymáhání pohledávek, který již dnes musí být víc šitý na míru konkrétní situaci dlužníka.

Rekenber proto na trh s pohledávkami přináší éru Debtech, kdy aplikováním pokročilé technologie spojuje věřitelé s dlužníky. Lepším využitím dat Rekenber umožňuje věřitelům přistupovat k dlužníkům víc individuálně, a tak výrazně zvýšit šance narovnání problematické situace, co je výhodnější pro obě strany.

Vznik firmy byl inspirován akademickým výzkumem spoluzakladatele Petra Zvirinského, který analyzoval vývoj vztahů mezi dlužníky a věřiteli v insolvencích pomocí analýzy sociálních síti a strojového učení. Dnes je její ústředním tématem otázka řešení finančního zdraví obyvatelstva i hospodářských subjektů, kdy se její aktivity soustřeďují na pomoc s lepší správou jejich financí včetně řešení situace, kdy se dostanou do finanční tísně

Kontaktujte nás

Pokud Vás zaujala naše práce, produkty nebo možnosti výzkumní spolupráce, formulář je nejlepší cesta, jak nás kontaktovat.

Ďekujeme za vaši zprávu. Zpravidla odpovídáme během několika hodin.
Odeslání formuláře se nezdařilo.